Skip to content

„Pracowite wakacje w Rzymie” już wyszły!

Last updated on 18 lutego 2020

Druga część „Drogi Smoka”, czyli „Pracowite wakacje w Rzymie” już wyszły.

Muszę przyznać, że jestem z siebie bardzo dumna, niebywale zadowolona i zestresowana.

O czym są „Pracowite wakacje w Rzymie”?

Andrea Niwiński jest trzydziestoletnią przedstawicielką naszego gatunku: Homo Sapiens Sapiens. Alex Fitzwilliam zdecydowanie nie zalicza się do ludzkiej populacji naszej planety. Jego miejsce jest wśród Nadnaturalnych, jest bowiem Zmiennym, czyli, dla przywiązanych do łacińskiej nomenklatury, Homo Sapiens Variabilis.
Oboje wrócili cali i zdrowi z Kongo, gdzie, wraz z emerytami z Legii Cudzoziemskiej, likwidowali centrum handlu niewolnikami (szczegóły w „Morzu krwi” tej samej autorki).
Zmęczeni i, jak Andrea, ciągle jeszcze czujący się poobijani po walce, mieli zamiar cieszyć się spokojnymi i zasłużonymi wakacjami w Krakowie. Planowali nieśpiesznie odkrywać, czym dla nich jest „bycie razem”, co to znaczy „kochać”, jak przestać się bać bliskości i jak nie zabić przyjaciół z dzieciństwa.

Tymczasem muszą jechać do Rzymu.

To znaczy, musi jechać Andrea, a Alex kategorycznie odmawia zostania z tyłu.
Wyjazd nie wygląda na wypoczynkowy i taki chyba nie będzie, ponieważ Andy i jej specyficzne umiejętności są potrzebne Iwanowi Dołhorukiemu, szefowi jednej z mafijnych Rodzin.

W Wiecznym Mieście spotkają nie tylko mafiozów i szaleńców, ale i Olega Tsun, Zmiennego, Alfę Watahy Rzymu.
Spotkanie z Olegiem, to początek kłopotów, nie tylko dlatego, że dwóch Alfa i jedna kobieta, to zawsze zapowiedź walki na śmierć i życie.
Groźniejsza, niż połączone terytorializmy Alexa i Olega, okaże się czyjaś potrzeba udowodnienia, że „jest kimś”. Z tego powodu, wszyscy troje otrą się o śmierć, a dzieciństwo dwunastoletniej dziewczynki może zostać brutalnie zakończone.
Dwóch Nadnaturalnych i jedna kobieta wiedzą doskonale, że ratowanie tych, których się kocha, jest ważniejsze i pilniejsze, niż ustalanie hierarchii i dominacji. Oleg i Alex, ku ich zaskoczeniu, odkrywają, że biologiczne imperatywy ich rasy nie są tak mocne, jak mogliby przypuszczać.

Alex, czy Oleg?

Kogo wybierze Andrea Niwiński, z kim będzie próbować odnaleźć jej normalność?
Co potrafią tatuaże Alexa? Czy kontrakt zawarty z mafią na wieczność da się rozwiązać? Co robią w Rzymie bracia Napierowie?
Odpowiedzi w „Pracowitych wakacjach w Rzymie”.
„Pracowite wakacje w Rzymie”, to powieść z gatunku urban fantasy i romans zdecydowanie paranormalny. Powieść jest drugą częścią cyklu „Droga Smoka”, może być jednak czytana osobno.
Ci, których interesują wcześniejsze losy Alexa i Andrei, znajdą je w „Morzu krwi”.

„Pracowite wakacje w Rzymie” w całości: na Smashwords, Apple Books, w Google Play Books.

„Droga Smoka” Moniki Lech na Amazon.com

Published in"PRACOWITE WAKACJE W RZYMIE", część 2

Be First to Comment

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *