Skip to content

„Pracowite wakacje w Rzymie” i rodzina Dołhorukich!

Napiszę to capslockiem, za co przepraszam, ale czuję, że „trza”, a nawet „cza”

„Pracowite wakacje w Rzymie” to nie ROMANS MAFIJNY!

To urban fantasy 🙂

Niejaki Wujaszek Wania prośbą i groźbą zmusza Andreę do pojawienia się w Rzymie. Niwiński pakuje się i jedzie, chociaż niespecjalnie ma ochotę pracować dla Rosjanina, bo współpraca z nim jest zawsze kłopotliwa.

Iwan Dmitrycz Dołhoruki jest głową rosyjskiej rodziny mafijnej

i ma rozległe interesy, z którymi Andrea nie chce być kojarzona. Nie może jednak powiedzieć „nie”.
Pozornie dobrotliwy Wujaszek Wania jest jak rosyjskie babuszki, te laleczki, które chowają się jedna w drugiej. Podstęp w niespodziance, to wszystko owinięte manipulacją i przykryte oszustwem. Taki jest Iwan Dołhoruki. Mistrz w dostawaniu tego, co chce.

Iwan ma jedną słabość: swoją córkę

Susana Giacommini nosi panieńskie nazwisko matki, co nieco chroni jej tożsamość w gnieździe żmij, jakim jest Rzym. Jest uzdolniona matematycznie, gra w piłkę nożną, ma ksywkę „Małpka”, myśli, obserwuje i potrafi skutecznie – acz werbalnie – spacyfikować nawet Drew Napiera. Do pewnego momentu jest po prostu szczęśliwym dzieckiem, oczkiem w głowie taty, mammy i jej sióstr, pań Giacommini.

Żona Iwana, Franca Dołhoruki

to jedna z tych posągowo pięknych, dojrzałych Rzymianek, które pod gładką powierzchnią kryją mózg i siłę. Ma dwie siostry: Paolę i Sofię. Franca – podobnie jak Mary Nitsch – jedną z tych kobiet, które Andrea darzy szacunkiem i sympatią.

Jest jeszcze jeden członek rodu Dołhorukich, którego poznajemy w „Wakacjach”

Jura, Jurij Fiodorycz Dołhoruki, bratanek i następca, człowiek na którego czeka tron imperium Iwana. Dwudziestotrzyletni, przystojny mężczyzna.

Tak wygląda rodzina Dołhorukich, z którą czytelnicy spotkają się jeszcze nie raz w „Drodze Smoka”

Nie mogłabym pozbawić mojej serii kolejnej silnej niewiasty, marudnego i manipulującego Rosjanina i dziewczynki, która w końcu wyrośnie na kobietę.

Wszystkich Dołhorukich oraz jedną z sióstr Giacommini spotkacie w „Pracowitych wakacjach w Rzymie”. Premiera 24 listopada 2020!

zdjęcie użyte w grafice: https://pixabay.com/photos/russian-doll-dolls-russian-culture-1268438/

Published in"PRACOWITE WAKACJE W RZYMIE", część 2

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *