Skip to content

Poznaj bohaterów „Pracowitych wakacji w Rzymie” – Claude Chabrelle

Dziś kolejna, tym razem nieewidentna postać z mojej serii, pojawiająca się między innymi w „Pracowitych wakacjach w Rzymie”

Claude Chabrelle, Zmienny Wilk


Ci, którzy czytali „Morze krwi” pamiętają może, jak Hyeon Ju mówi Alexowi, że jeden z jego znajomych pracował z Andreą i miał z nią pewien kłopot: nie potrafił jej wyczuć.

Zmienni, gatunek istot nadnaturalnych, do których należą i Alex, i Hyeon Ju, i Claude, bardzo polega na węchu, na zdolności poznawania świata za jego pomocą.

Claude jest Francuzem,

byłym oficerem Legii Cudzoziemskiej, ma krzywe nogi. W czasie, gdy poznajemy go w „Pracowitych wakacjach w Rzymie”, nosi brodę. Nie jest specjalnie wysoki, jego mocną stroną jest cierpliwość. Chociaż muszę przyznać, że kiedy Andrea przyjechała do Wiecznego Miasta, tracił ją kilkukrotnie.

Nie obwiniam go, miał chłop powód.

Claude Chabrelle, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, jest bohaterem mojej nowelki „Kafejka nad Wisłą”, w której on i pewna doktorantka, Magda, prowadzą śledztwo w Warszawie.

Co jest przedmiotem śledztwa? Jak się kończy? Kiedy urodził się i kim był Claude Chabrelle? Cóż ja mogę powiedzieć… sprawdźcie sami.

Na zdjęciu, wykonanym przez Valtera Cirillo i umieszczonym na Pixabay.com, widzicie moim zdaniem najpiękniejszy most w Rzymie, Ponte Sisto.

Andrea będzie biegać ścieżką nad rzeką aż do tego mostu, a później będzie truchtać z powrotem, na via Olona. Po co? Z kim?
Hmmm…. 🙂

Published in"PRACOWITE WAKACJE W RZYMIE", część 2

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *