Skip to content

„Polowanie na cienie” poszło w internet!

Last updated on 19 lutego 2020

„Polowanie na cienie” jest trzecim, najmroczniejszym na razie tomem „Drogi Smoka”

„Polowanie na cienie” to szerokie otwarcie na świat Nadnaturalny i początek zarówno rozdzielenia jak i gojenia starych ran.

Po zamieszaniu w Wiecznym Mieście („Pracowite wakacje w Rzymie”) Andrea Niwiński, Oleg Tsun i Alex Fitzwilliam mają w głowie tylko jedno…
Nie, nie „to”!
To znaczy… „to” także, ale przede wszystkim chcą po prostu mieszkać sobie w spokoju ciesząc się i życiem, i sobą.

Marzą o tym, żeby nic się nie działo i żeby mogli niespiesznie uczyć się bycia w tym nietypowym związku, łączącym dwóch mężczyzn i kobietę, dwóch Zmiennych i Człowieka, dwójkę choleryków i peacemakera, dwójkę introwertyków i ekstrawertyka, dwójkę osobników gwałtownych i jednego pacyfistę, Wilka, Tygrysa i stado wścibskich wron. Oraz trójkę osobników Alfa.

Życie w parach bywa trudne, a co dopiero we trójkę!

Proces dostosowywania się do siebie nie jest łatwy i zwykle bywa głośny.
Alex, Inkwizytor Zmiennego PBI, ma o wiele więcej pracy, bo wielu pobratymców Wilka i Tygrysa popada w szaleństwo. Ktoś organizuje dwa napady na Andreę. Dziewczyna jednak nie boi się agresji fizycznej, obawia się przepowiedni i koszmarów, które ją nawiedzają. Oleg wchodzi w nową rolę: Uzdrowiciela. Coraz więcej szalonych Zmiennych zawdzięcza mu swoje życie.
W ich życiu już dzieje się dużo, tymczasem kłopoty tylko narastają i nie wiążą się bynajmniej z Bożym Narodzeniem spędzonym w Krakowie z rodziną i przyjaciółmi, wśród których jest i Hyeon Ju, i Napierowie w komplecie. Wygląda raczej na to, że los zaciska pętlę wokół Olega i dwójki jego ukochanych partnerów.

Cała trójka próbuje żyć, kochać się i pracować normalnie,

ale wydarzenia zmuszają ich do coraz częstszego przypominania sobie o słowach proroctwa, które ich dotyczy. A ono mówi między innymi o śmierci, nienawiści i rozłące.
Dlatego, kiedy po Wilka wyciąga dłoń jego osobista historia, są zdruzgotani, ale nie zaskoczeni.

Alex jeszcze jako Człowiek poślubił pannę Margaret Ann…

Żył sobie przez wszystkie lata, od 1634 do 2054, myśląc, że jego ludzkie małżeństwo zakończyło się dobrych czterysta lat temu, w sposób jak najbardziej naturalny. W końcu przysięgał „dopóki śmierć nas nie rozłączy, prawda? Tymczasem żona Alexa także żyje i jest Nieśmiertelną. Przypomina sobie o jego istnieniu i żąda, by Wilk zerwał swój związek z Andreą. Wampirzyca wymusza prawne i magiczne rozdzielenie Andrei i jej partnerów. Ci wybór mają raczej niewielki: albo przestaną być razem, albo Alex i Andrea zginą.

Kto czai się w cieniu i jest reżyserem tej katastrofy? Czym jest epidemia wśród Zmiennych? Co stanie się z Andreą, Alexem i Olegiem?

„Polowanie na cienie” Moniki Lech na Amazon.com

Published in"POLOWANIE NA CIENIE", część 3Droga Smoka

Be First to Comment

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *