Skip to content

„Droga Smoka” na Amazon.com i Amazon.pl!

Last updated on 29 grudnia 2022

W ramach przypomnienia: 12 grudnia premierę miały „Czarne Piaski”,

czwarty tom „Drogi Smoka”. Przy tej okazji pisałam nie tylko o tym, gdzie można kupić najnowszy tom (przypomnę: na stronie Wydawnictwa Oficynka, na Bonito.pl i Empik.pl)

Jednak od niedawna pojawiła się opcja wejścia w posiadanie pierwszych trzech tomów „Drogi Smoka” w wersji papierowej!!!

Skąd? Z Amazona!

Jak?

Już podaję konkrety. ale wpierw przypomnę, że pierwsze papierowe wydanie „Morza krwi” od nieodżałowanego, wspaniałego acz nieistniejącego (cholerna pandemia!) Wydawnictwa 4Generations można znaleźć w internecie, na Allegro, ktoś sprzedaje także na Instagramie. To jest to wydanie z cudowną, czerwoną wroną:

Do rzeczy jednak! Amazon.com uruchomił wreszcie i na polskim rynku usługę Amazon Kindle Direct Publishing

Co to jest KDP? To program dla autorów.

Amazon pozwala nam publikować swoje książki i gwarantuje im dostęp do klientów. Innymi słowy – od niedawna i Polacy mogą legalnie i bez obchodzenia regulaminu publikować na Amazonie.

No dobrze, publikowali/śmy od dawna, ale nielegalnie i właśnie łamiąc regulamin, przez co narażając się na bana nakładanego przez tę platformę.

Zapewniam Was, nie chciałabym dostać bana z Amazona! (wiem, co mówię, zagrożono mi nim i szybciochem wycofywałam swoje e-booki, wydane po polsku. Po polsku w obu znaczeniach: w języku polskim i z obejściem obowiązujących reguł. Mea culpa). Stracić dostęp to potencjalnych czytelników? Nie sądzę.

Teraz jednak Amazon Kindle Direct Publishing jest już oficjalnie w Polsce i można wydawać książki w papierze. Na wersje e-bookowe jeszcze trzeba poczekać.

Ale dość tej biegunki słownej, przejdźmy do szczegółów.

Nie są one szczególnie wyrafinowane ;). Otóż zamawiacie książkę na Amazon.com wybraną przez Was książkę, następnie zostaje ona wydrukowana (chyba we Włoszech) i wysłana do Was.

Cały proces trwa 7 dni – tyle mniej więcej zajmuje druk i dostawa. Mam nadzieję, że proces jest równie szybki, jak w przypadku innych zamówień z Amazona.

No i oto ona, „Droga Smoka”, z linkami do książek na Amazon.pl!

 

Tom pierwszy: „Morze krwi”;

Tom drugi: „Pracowite wakacje w Rzymie”;

Tom trzeci: „Sztuka znikania”

Tom czwarty: „Czarne Piaski”, to już Wydawnictwo Oficynka.

 

A o tym, gdzie po e-booki – pisałam w tym wpisie. 

 

 

 

Published in"CZARNE PIASKI", część 4Droga Smoka

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *