Skip to content

„Droga Smoka”, czyli cykl ośmiu romansów urban fantasy

Last updated on 18 lutego 2020

Osiem książek, kilka par (ale nie tylko par) bohaterów

 

„Droga Smoka” to seria ośmiu powieści z gatunku urban fantasy. Każda z nich jest – za przeproszeniem – romansem. Żadna nie nadaje się dla małoletnich, każda jest brutalna, w warstwie obrazu i języka.

1. Morze krwi – początek przygody Andrei Niwiński ze światem Nadnaturalnym. Nie jest łatwo, a zakochała się dopiero w jednym facecie! 😉

 

2. Pracowite wakacje w Rzymie – no i pojawia się Oleg Tsun! Kolejna miłość? Czy to w ogóle możliwe? No i okazuje się, że Nadnaturalnych jest więcej. Czytelnik to wie, Andrea? Niekoniecznie.

 

3. Polowanie na cienie – sielanka i dup! Czyż tak się nie dzieje prawie zawsze? Żyją sobie Alex, Oleg i Andrea w spokojnym trójkącie, a tu nagle niebo spada im na głowę, jak to mówili Galowie z osady Asterixa. Oczywiście okazuje się, że „niebo” niejedno ma imię, bo jest i byłą/ciągle żoną Alexa, epidemią wśród Zmiennych, kłopotami Magicznych i Nieśmiertelnych – ogólnie rzecz ujmując: destabilizacją Nadnaturalnych.

 

4. Czarne Piaski – Andrea ma przepowiedzianą śmierć w bardzo konkretnym miejscu, więc do tego miejsca zmierza. Zmierzają tam także Oleg i Alex, oraz Wataha Yi Hyeon Ju, czyli wszyscy Nadnaturalni, których łączy więcej niż rasa, gatunek i wspólny przodek. Czy śmierć jest prosta?

 

5. Uleczony świat Wataha Yi Hyeon Ju staje do bitwy Sądu Bożego. No tak, skoro Nadnaturalni zaczęli współpracować, to w zasadzie co może pójść źle? No więc: sporo. Żona Hyeon Ju może mieć wściekłą i zazdrosną siostrę, która będzie chciała wyrównać rachunki, żona Alexa będzie zdesperowana, by się go pozbyć, a w dodatki spiskowcy będą mieć w zanadrzu…

6. Dreamwalker i Wilk – Smok został obudzony i z przepowiedni Andrei została do wykonania tylko jedna rzecz: trzeba powrócić tam, gdzie „nas nie ma”. W zasadzie to nie wiadomo, o co chodzi, ale chyba nikt tym sobie nie zawraca głowy w drodze do Dobczyc, na wesele Alexa, Olega i Andrei. Jadą tam wszyscy, łącznie z Akanishi no Yoshitsune, magicznym ojcem Niwiński. Kto by się spodziewał, że w rowie Yoshi znajdzie Ninę Łącz? Że ona pomoże mu odzyskać kogoś niezwykłego, a Zmiennym i Nadnaturalnym pomoże zbudować Azyl?

 

7. Akcja „Apokalipsa” – Kiedy odchodzi ktoś ważny, świat wali ci się na głowę. Wojtek Kubicki ma właśnie takie wrażenie. Sasza Rurykow uważa podobnie: świat się kończy. Ona zrywa z niby-partnerem, on z dziewczyną, umiera ktoś, kogo oboje kochali. Historia wyciąga łapy po Saszę. Upiór istoty, którą kiedyś pomogła zabić, wraca po zemstę. Czy Wojtek zdąży się zorientować kogo kocha? Czy Sasza się do tego przyzna? Nim Wataha Yi Hyeon Ju będzie mieć szansę na zabawę, może polać się i krew, i łzy.

8. Śmiertelnie poważna rozrywka – wszystko pięknie i ładnie, bo i Andrew Napier się ustatkował, i Susana Dołhoruki przestała być dwunastolatką i w zasadzie nic, tylko karetą w stronę zachodzącego słońca… Tyle że na oboje poluje nieuchwytny Magiczny morderca: Irishman. To zła wiadomość. Susa ma także na głowie Ligę Mistrzów i ojca, który władował się w coś… bardzo mafijnego. Jak to głowa Rodziny. Jak z tego wyjdą i czy wyjdą?

 

„Droga Smoka” Moniki Lech na Amazon.com.

Published inDroga Smoka

Be First to Comment

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *