Skip to content

Dlaczego „Morza krwi” nie ma w księgarniach internetowych?

Last updated on 19 lutego 2020

Jedno z pytań, które chyba najbardziej cieszą/frustrują pisarza to: „dlaczego nie ma pani/pana książki w żadnej księgarni (internetowej)”.

To cieszy, bo skoro nie ma, to

  1. ktoś chce
  2. ktoś szukał
  3. komuś zależy!

Frustruje, ponieważ:

  1. książka jest jak chleb. Powinna być i koniec.
  2. jak „nie ma” dzisiaj, to jutro może nie być potrzebna, a dziś budżet na książki pójdzie na coś innego. Ups.

Takie miałam procesy myślowe, kiedy zupełnie nieznana mi osoba zapytała o niedostępność „Morza krwi” na Google Play i na Legimi.

Tak w ogóle – bardzo dziękuję za to pytanie. Podniosło mnie na duchu.

Ad rem: czemuż to nie ma „Morza krwi” na platformach sprzedających głównie polskich autorów? (dodam, że nie ma go i na Smashwords i na Apple Books)

Ponieważ podpisałam umowę z pewnym wydawnictwem i na mocy tej umowy wycofałam prawie wszystkie pierwsze wydania „Morza krwi”. Prawie, bo zgodnie z umową książka może być dostępna na Amazon.com.

Seria zaczyna się „Morzem krwi”. Człowiek dowiaduje się, że obok świata Ludzi jest inny świat. Czy Człowiek zdecyduje się w niego wejść?

Niebywale się cieszę.

Nie, nie z tego, że „Morza krwi” nie ma na Legimi 😂🤦🏼‍♀️. Z tego, że moja książka dostanie profesjonalną okładkę, porządną redakcję (nie potrafię sama znaleźć wszystkich swoich literówek i źle postawionych przecinków), przyzwoity marketing i tak dalej i tak dalej. Te trzy rzeczy, które wypisałam powyżej są, niestety, polami działania, na których poległam.

Nie jestem dobrym marketingowcem, ani przyzwoitym grafikiem, a literówki… no właśnie.

Z kim podpisałam umowę? Niebawem napiszę więcej. To małe, nowe wydawnictwo, z kapitalną właścicielką, którą ma kręgosłup, wolę walki i chęć pracy. Która kocha książki i lubi ludzi, nawet autorów😉. Dużo sobie obiecuję po tej współpracy, ale szczegóły? Poczekajcie, napiszę i o nich.

Tyle gwoli wyjaśnienia.

A i najważniejsze – dziękuję za wszelkie pytania dotyczące moich książek. m.lech.writer@gmail.com

Published in"MORZE KRWI", część 1

Be First to Comment

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *