Skip to content

Andrea, Alex i… – czyli poznajcie głównych bohaterów „Pracowitych wakacji w Rzymie”

Jutro premiera „Pracowitych wakacji w Rzymie”, dobrze by było zatem przedstawić głównych bohaterów powieści. Robię to w kolejności, w jakiej pojawiają się w cyklu.

Może jest gdzieś na świecie #teamandrea? Bo że jest #teamalex i #teamoleg, to już wiem ?

 

Andrea Niwiński

urodzona 16 czerwca 2023 roku, w Krakowie. Córka Andrzeja i Marie Laure Beauvau-Craon.

W 2053, kiedy zaczyna się akcja „Morza krwi” mieszka na Woli Justowskiej i na tak zwany gród Kraka patrzy z góry. Nieco się… nudzi. Nie, nuda nie jest dobrym określeniem, bo jej dni są wypełnione zajęciami. Jest znużona. Po prostu.

Wygląd? Mało spektakularny. Szare oczy, włosy w zasadzie myszowate, blizna na twarzy.

Jako że nie wszyscy czytali „Morze krwi” (zgroza! ??) nie będę mówić więcej o tym dlaczego, kim była i co robiła w przeszłości, a co robi w lecie 2053.

Żeby jednak nie ograniczać się do podania jej daty urodzenia i powiedzieć o niej nieco więcej dodam tyle: Andrea nie ma szacunku dla języka. Żadnego, ani polskiego, ani angielskiego, ani francuskiego.

W dalszych tomach „Drogi Smoka” zaistnieje konieczność opanowania  tej tendencji do nadużywania wyrażeń uważanych za wulgarne i obraźliwe i Andrea będzie cierpieć.

Nauczy się mówić jak ludzie, oczywiście, ale będzie niezadowolona.

Teraz coś dla #teamalex

Alexander Dougal Fitzwilliam

niedoszły baron Rowdon. Urodził się 5 marca 1604 roku w Rowdon, Yorkshire. Miał młodszego brata, George’a.

Uciekł z domu i po wielu przygodach (do których należy między innymi spożycie nieznanych mu substancji psychoaktywnych, zakończone po trzech dniach kacem i tatuażem na całej powierzchni ciała. Prawie całej) stał się Zmiennym.

Jego Bestią jest Wilk.

Alex jest Inkwizytorem, pracuje dla Preternatural Bureau of Investigation, organu nadzorującego świat Nadnaturalny i jego kontakty ze śmiertelnikami. Jego bezpośrednim przełożonym jest Yi Hyeon Ju, o którym w kolejnych domach dowiecie się więcej.

Cechy charakterystyczne Alexa? Powściągliwość, sarkazm oraz nietypowy – jak na urodzonego w XVII wieku poddanego korony brytyjskiej – wygląd. Alex wygląda bardziej na Kurda czy Persa, niż na Anglika. Cóż, jego babka pochodziła właśnie z Persji, a Alex odziedziczył jej cechy fizyczne.

No I last, but not least #teamoleg

Oleg Michaiłowicz Tsun

Urodził się 11 października 1892 w Irkucku, na Syberii.

Ojciec – pochodzący z bojarskiej rodziny Michaił Orłow, ożenił się wbrew woli rodziny z młodziutką Chinką, Tsun Ru Shi. Ru Shi uciekła z domu i znalazła pracę w Irkucku.

Jej dzieci nigdy się nie dowiedziały, co było powodem ucieczki.

Oleg miał trzy siostry.

Związany z Rodziną Dołhorukich, przez ostatnie osiemdziesiąt lat mieszkał i pracował w Rzymie.

Jest Zmiennym, białym, ogromnym Tygrysem. W ludzkiej formie też nie jest maleństwem. Mając 192 cm wzrostu góruje o jakieś 13-15 cm nad Alexem. Rudowłosy, zielonooki. Ma skośne oczy – po mamie.

Jest spokojny, rzadko się śpieszy, nie ma w nim potrzeby wiecznego udowadniania, że jest Alfą, choć trzeba przyznać, że uważa, że walka jest dobrym sposobem na stres. Walka i… no wiecie co…
Rzadko klnie, nosi trzyczęściowe garnitury, szyte na miarę w Neapolu, w pracowni Issaiego.

Ach, zapomniałabym dodać: przyjaźni się z Andrew Napierem!

Published in"PRACOWITE WAKACJE W RZYMIE", część 2

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *