Skip to content

„Akcja Apokalipsa” – czym to się je?

Last updated on 19 lutego 2020

Po pięciu tomach „Drogi Smoka”, w których co prawda stopniowo przybywało mi bohaterów, ale i tak głównymi byli Oleg, Alex i Andrea, przyszedł czas na zmiany. Na tzw. „stand alone”, czyli powieści, które można czytać poza serią i poza kolejnością.

Najpierw była historia Niny i Yoshiego w „Dreamwalkerze i Wilku”. Po nich przychodzą Wojtek i Sasza. Oboje pojawiali się już w „Drodze Smoka”. Wojtek był drugoplanowym bohaterem już od „Morza krwi”. Saszka przemknęła jako „plus one” Kuby już w „Polowaniu na cienie”. W „Dreamwalkerze…” Kubicki rzucał pełne hmmm żądzy spojrzenia na Amerykankę, Liz Michaels.

„Akcja „Apokalipsa” to zdrady, zerwania, upiory, śmierć w rodzinie i rozpaczliwa próba posiadania życia. Udana? Sprawdźcie. To kolejny po „Dreawalkerze…” stand alone w serii.

W „Akcji Apokalipsa” zobaczymy, co z tego wyszło.

No więc… co się dzieje?

Zerwanie dla dojrzałego mężczyzny nigdy nie jest prostą rzeczą, zwłaszcza, gdy kobieta, z którą trzeba zerwać jest inteligentna, zabawna, piękna i seksowna. Powiedzenie sobie w takim przypadku:”to nie to”, jest co najmniej trudne. Większość mężczyzn… nieważne, przecież Wojtek Kubicki zwykły nie jest.
Po pierwsze: jest Zmiennym, czyli istotą należącą do świata Nadnaturalnego. Po drugie: jest Inkwizytorem Preternatural Bureau of Investigation. Po trzecie: należy do Watahy Yi Hyeon Ju, a to już jest i błogosławieństwo, i spora odpowiedzialność. Nawet taki dekiel jak on, to wie.
Na szczęście Wojtek nie ma czasu na rozważanie swojej domniemanej głupoty, bo musi się zająć śledztwem. Dostaje dwie sprawy, które się łączą, i Saszę Nogaiłowną, Nieśmiertelną Śledczą PBI, jako partnera. Wampirzyca bywa jego przyjaciółką, bywa takie jak papier ścierny i Wojtek nie wie, jak poradzi sobie z nią, śledztwami, zerwaniem i żałobą.
Sasza wie, że śledztwo w Kyoto będzie najtrudniejszą sprawą w jej życiu, to znaczy w karierze. Jest tam bowiem i Cesarzowa, i znikający Nieśmiertelni, jest obsydianowe lustro, którego Sasza nie znosi, jest żałoba, jest w końcu i Wojtek, który jest przekleństwem jej życia.
Tak przynajmniej Sasza myśli, nim nie dowie się, że prawdziwe przekleństwo jej żywota wpadło na jej trop i zastawiło na nią śmiertelnie niebezpieczną pułapkę.
Czy upiory są silniejsze niż miłość? Co można zobaczyć w obsydianowym lustrze? Czy naprawdę trzeba się zakładać o w s z y s t k o?

„Akcja Apokalipsa” dostępna w Google Books, na Legimi.pl, Smashwords.com oraz na Amazon.com!

Published in"AKCJA 'APOKALIPSA'", część 7

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *